Profesyonel Alt Yapı Vidanjör Temizlik Çözümleri
Çalışma Saatleri : 7/24
0(312) 478 58 71

Kanal Açma

Kanal Açma

 

Evlerdeki kullanım hataları lavabo giderini tıkama gibi bir sorun yaratırken sorunun biraz daha büyümesi kanal açma problemlerine neden olur.

 

Tıkalı kanal açma problemi kanalizasyon sistemlerine kadar büyüyebilir. Neyse ki şimdi hepsi önceden görüntüleme yapılarak tıkanıklığın durumunun tespiti ve ona göre etrafın kırılıp dökülmeden adeta tek bir noktada durumun düzeltilmesi ile halledilebiliyor. Kullanılan görüntüleme sistemleri ve bir çeşit robot cihazlar bu sıkıcı durumlar karşısında kolaylık sağlıyor.

 

Konuyla ilgili olarak geçen kanal açıcı, kameralı kanal açma, kanal görüntüleme, kanal açma araçları, kanal açma fiyatları, kanalizasyon temizliği şeklinde sürüp giden aramaların hepsi sizi pis su şebekesinde yaşanan tıkanıklık sorunlarını profesyonelce çözen firmalara yönlendirecektir.

 

Kanallar ve Tuvaletler Neden Tıkanıyor?

 

Kanalizasyon gibi büyük şebekelerde yaşanan tıkanma sorunları için yaşadığınız yerin altyapı sorunlarını neden gösterebilirsiniz. Fakat küvet tıkanması, lavabo giderinin tıkanması ve hatta evdeki tuvaletin tıkanması gibi problemlerin çoğu atılmaması gereken maddelerin buralara atılması sonucu oluşmaktadır, yani bir çeşit kullanıcı hatasıdır. Örneğin mutfak ve banyo lavabonuzun deliğine ve küvet giderine küçük bir süzgeç yerleştirmeniz çok işe yarar. Mutfak lavaboları çoğunlukla çay artığı, biber tohumu, pirinç tanesi ve limon çekirdeği gibi artıkların direk lavaboya dökülmesi sonucu tıkanır. Ya da küvet giderleri erimiş sabun artığı ile dolar. Kanal açma gibi bir sorunla karşılaşmamak için bu hususlarda daha dikkatli olun. Yağmur olukları bile işin içindedir.

 

Katı Cisim Atılmamalı

 

Evlerde ve işyerlerindeki tuvaletlerde yaşanan tıkanıklıkların nedeni de gene atılmaması gereken katı cisimlerin tuvaletlere atılması ile oluşmaktadır. Tuvalet kanallarının içinde bazen bebek bezi bile bulunabiliyor. Bu giderler yapım aşamasında suyun gitmesi için yeterli eğim verilmediği zaman da sorun yaratmaktadırlar.

 

Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda pompalama gibi nispeten işe yarayan bir çözüm yeterli olmazsa daha fazla vakit kaybetmeyin. Kanal açma işini robotik cihazlarla ve görüntüleme ile yapan işinin ehli firmaları arayın. Böylece nokta atışı tıkanmış yer tespiti yapılacak ve sonrasında ortalık kırılıp dökülmeden sorun giderilecektir. Tıkanıklığı gösteren görüntünün kaydını bile alabilirsiniz, sonradan aynı sorunu bir daha yaşamamak için hatırınızda olur.

 

Bir yorum bırakın