Profesyonel Alt Yapı Vidanjör Temizlik Çözümleri
Çalışma Saatleri : 7/24
0(312) 478 58 71

Kanal Açma

Kanal Açma

Kanal Açma evlerdeki kullanım hataları lavabo giderlerini tıkama gibi bir sorun yaratırken sorunun biraz daha büyümesi tıkanıklık problemlerine neden olur.Tıkalı kanalizasyon sistemleri aşırı şekilde büyüyebilir. Neyse ki şimdi hepsi önceden görüntüleme yapılarak tıkanıklığın durumunun tespiti ve ona göre etrafın kırılıp dökülmeden adeta tek bir noktada durumun düzeltilmesi ile halledilebiliyor. Kullanılan görüntüleme sistemleri ve bir çeşit robot cihazlar bu sıkıcı durumlar karşısında kolaylık sağlıyor.

Kanallar ve Tuvaletler Neden Tıkanıyor?

 

Kanalizasyon gibi büyük şebekelerde yaşanan tıkanma sorunları için yaşadığınız yerin altyapı sorunlarını neden gösterebilirsiniz. Fakat küvet tıkanması, lavabo giderinin tıkanması ve hatta evdeki tuvaletin tıkanması gibi problemlerin çoğu atılmaması gereken maddelerin buralara atılması sonucu oluşmaktadır, yani bir çeşit kullanıcı hatasıdır. Örneğin mutfak ve banyo lavabonuzdaki deliğine ve küvet giderine küçük bir süzgeç yerleştirmeniz çok işe yarar. Mutfak lavaboları çoğunlukla çay artığı, biber tohumu, pirinç tanesi ve limon çekirdeği gibi artıkların direk lavaboya dökülmesi sonucu tıkanır. Ya da küvet giderleri erimiş sabun artığı ile dolar.Kanal açma gibi bir sorunla karşılaşmamak için bu hususlarda daha dikkatli olun. Yağmur olukları bile işin içindedir.

 

Katı Cisim Atılmamalı

 

Kanal Açma Evlerde ve iş yerlerindeki tuvaletlerde yaşanan tıkanıklıkların nedeni de gene atılmaması gereken katı cisimlerin tuvaletlere atılması ile oluşmaktadır. Tuvalet kanallarının içinde bazen bebek bezi bile bulunabiliyor. Bu giderler yapım aşamasında suyun gitmesi için yeterli eğim verilmediği zaman da sorun yaratmaktadırlar.

Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda pompalama gibi nispeten işe yarayan bir çözüm yeterli olmazsa daha fazla vakit kaybetmeyin.Tıkanıklık işini robotik cihazlarla ve görüntüleme ile yapan işinin ehli firmaları arayın. Böylece nokta atışı tıkanmış yer tespiti yapılacak ve sonrasında ortalık kırılıp dökülmeden sorun giderilecektir. Tıkanıklığı gösteren görüntünün kaydını bile alabilirsiniz, sonradan aynı sorunu bir daha yaşamamak için hatırınızda olur.

Konuyla ilgili olarak geçen kanal açıcı,Ankara kameralı Tıkanıklık açma, kanal açma fiyatları, kanalizasyon temizliği şeklinde sürüp giden aramaların hepsi sizi pis su şebekesinde yaşanan tıkanıklık sorunlarını profesyonelce çözen firmalara yönlendirecektir

 

Bir yorum bırakın