Profesyonel Alt Yapı Vidanjör Temizlik Çözümleri
Çalışma Saatleri : 7/24
0(312) 478 58 71

Kanal Görüntüleme

Kanal Görüntüleme

 

Sıhhi tesisat boruları hangi çapta olurlarsa olsunlar işin başında kanal görüntüleme yöntemlerinin kullanılmasıyla kolayca açılıyor.

 

Kanal görüntüleme kavramı kendini açıkça anlatan bir ifade olarak pek çok alanda geçmeye başladı. Şüphesiz en yaygın kullanım yeri olarak akla bir sebepten tıkanan yağmur oluğu, kanalizasyon sistemi veya lavabo giderleri geliyor. Bu gibi sıhhi tesisat döşemelerinde yaşanan tıkanıklıklar şimdi görüntüleme yapılarak vakit kaybetmeksizin açılabiliyor.

 

Kanal Görüntülemede Kullanılan Aletler

 

İş dahilinde el tipi kameralar, test etme ve ölçümleme cihazları, tesisatın nereden geçtiğini tespit eden dedektörler, hattı tespit etmeye yarayan dedektörler veya kanalın ya da kanalizasyonun tümünü görüntüleyen ve bir arada kullanılan cihazlar gerekli ekipman olarak sayılabilir. Bir arada kullanılan ve görüntüleme sistemi oluşturan cihazlar dendiği zaman da akla monitörler, kayıt cihazları, tamburlar ve kameralar gelmektedir. (Tambur kanal içine sarkıtılacak olan mini kameranın uzatma kablosunun sarıldığı, yuvarlak dönebilen aparattır.) Hepsini topluca kanal görüntüleme sistemleri olarak adlandırmaktayız.

 

Kameralı Sistem Boru İncelemeleri

 

Tıkalı hacmin büyüklüğüne göre seçilen kameranın boruya sarkıtılması ve böylece durum tespiti yapılmasıyla başlayan iş daha sonra uygun aletlerle tıkanıklığın açılmasıyla sürer. Tıkalı yerin nerede olduğu kesinkes belirlendiği zaman açılması da kolaylaşır. Parçalayan, ezen, kesen spiraller bu işler için kullanılır. Anlatmaya çalıştığımız bu faaliyet sırasında etrafın kırılıp dökülmesine, mecburi bir tadilat yapılmasına ve sonrasında ortaya yok yere bir temizlik işinin çıkmasına gerek kalmaz. Bu husus özellikle lavabo ve tuvalet giderlerinin açılması sırasında ev hanımlarını ferahlatan kısımdır. Çünkü eski tesisat tamirlerinde mutlaka duvar kırma, fayans sökme, etrafa saçılan pis suları önlemeye çalışma gibi sıkıntılar yaşanıyordu.

 

Modern tesisatçılık yöntemleri diye de niteleyebileceğimiz kanal açma işleri günümüzde kanal görüntüleme ile başlayan bir pratikliğe ulaşmıştır. Büyük şehirlerdeki kanalizasyon şebekelerini ve buralarda yaşanan tıkanıklıkların sonuçta nelere mal olabileceğini düşündüğünüz zaman kanal açma işlerinin böylesine modern ve pratik hale gelmesine şükredebilirsiniz. Teknoloji destekli çalışan sıhhi tesisat firmaları da bu yüzden günlük hayatı kolaylaştıran işletmeler olmuşlardır. Bir sorun yaşadığınızda bu gibi modern kanal açma ekiplerini çağırın. Hem zamanınız hem paranız boşa gitmez.

 

 

Bir yorum bırakın