Profesyonel Alt Yapı Vidanjör Temizlik Çözümleri
Çalışma Saatleri : 7/24
0(312) 478 58 71

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklıkları son dönemlerde özellikle insanların yanlış ve bilinçsiz kullanımı ile birlikte oldukça fazla görülen bir durum haline gelmiştir.

Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti sunan firmamız tıkanıklığın derecesi ve boyutu her ne olursa olsun tıkanıklık konusunda en son teknolojik özelliklere sahip kameralı donanımlar ve bu alanda eğitim almış kaliteli bir personel kadrosu ile zaman ya da mekan fark etmeksizin ihtiyacınız olduğu her an lavabo tıkanıklığı ve diğer tıkanıklık açma hizmetlerini sunuyoruz. Hızlı, güvenli, sağlıklı ve kaliteli hizmet anlayışımız neticesinde en sorunlu ve zor lavabo tıkanıklık sorunlarında bile en profesyonel ve yüksek standartlı tıkanıklık açma hizmeti sağlıyoruz.

Lavabo Tıkanıklığı Oluşmanın Nedenleri

Alt yapı hizmeti sunan firmamız sadece tıkanıklık açma hizmeti değil aynı zamanda tıkanıklığı neden olan sebepler konusunda da tüm halkımızı bilinçlendirmeye yönelik faaliyetler sunmakta ve destek sağlamaktadır. Ülkemizde lavabo tıkanıklıklarının en önemli nedenleri arasında çay ve benzeri atıkların lavaboları dökülmesi ilk sıralarda yer alıyor. Lavabolara dökülen bu posa ve atıklar borularda bir süre sonra tıkanmalar yol açmakta gerekli önlemlerin alınmaması ile tıkanıklık her yeri kaplamış olacaktır.

Ayrıca insanların bilinçsiz kullanımı sonucunda lavabolara dökülen yemek artıkları ve kullanılmış yağlar belirli bir süre sonra boruların gider kısımlarına bir tabaka haline gelmekte ve gittikçe bu tabaka gider ve boruları kaplıyor. Bu şekilde oluşan lavabo tıkanıkları açılması en zor ve en çok süre alan tıkanıklar dır.

Ayrıca bu tür tıkanıklıklar son derece profesyonel bir müdahale gerektirmektedir. Aksi taktirde lavabo boruları ve giderleri zarar görebilme olasılığı son derece yüksek oluyor. Bu sebeple lavabolara çay ve yemek artıkları gibi maddeler hiçbir suretle dökülmemesi gerekiyor. Yağ artıkları da biriktirilmelidir. Unutulmamalıdır ki yağ artıkları hem tıkanıklığa yol açıyor hem de toprağı aşırı derecede kirlenmesine neden oluyor.

Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Kanalizasyon açma hizmeti sunan firmamız termal görüntüleme özelliğine sahip bilgisayar destekli donanımlarımız ile tıkanıklıkların olduğu noktayı belirlemekte ve tıkanıklıkların boyutu kameralar ile görüntülenmektedir. Bu aşamadan sonra ise robotlar tıkanıklıkları önce parçalamakta ve daha sonra dışarı doğru çekiyor. Gider açıldıktan sonra ise borularda oluşan yağ tabakasının temizlenmesi ve tekrar aynı tür tıkanıklıkların oluşmaması adına özle ilaçlı ve tazyikli sularla boruların içi tamamen temizleniyor.

 

 

Bir yorum bırakın