Profesyonel Alt Yapı Vidanjör Temizlik Çözümleri
Çalışma Saatleri : 7/24
0(312) 478 58 71

Su Borusu Tıkanıklığı Açma

Temiz Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Ankara temiz su borusu tıkanıklığı açma hizmetimiz devam etmektedir. Evlerinizde veya işyerinizde olsun fark etmeden, gider açma işlemleriniz için bizleri arayabilir ve destek alabilirsiniz. Genellikle evlerdeki muslukların az akması, lavabo veya tuvalet sularının yeterli basınçta gelmemesi temiz su borularının tıkalı olduğuna işaret eder. Musluğunuzu sonuna kadar açtığınızda suyunuz az veya yavaş akıyorsa su tesisatında tıkanıklık vardır demektir.

Karşınıza böyle bir sorun çıktıysa ve temiz su borusu tıkanınca nasıl açılır diye düşünüyorsanız bizi arayabilirsiniz. Ekibimiz özel pompa sistemi ile borularınızdaki atıkları atar ve açar. Günümüzde ne kadar plastik borular kullanımda olsa da eskiden kalma metal borular da bazı apartmanlarda kullanıma devam etmekte. Bu nedenle aslında demir daha kaliteli ve sağlam görünse de zamanla paslanma olur ve iç çapı incelmeye başlar. Plastik borular bu nedenle de demir borulara göre avantajlıdır.

Şöyle kısaca özetleyebiliriz ki demir boruların tıkanma sebepleri;

 • Borunun iç kısımdan paslanması
 • Musluk filtresinin tıkanması
 • Özensiz yapılan kurulumlar
 • Korozyon nedeniyle yıpranma
 • Kireçlenme

Plastik boruların tıkanma sebepleri ise;

 • Binaya gelen suyun basıncının düşük olması
 • Borunun içinde yosunlanma
 • Ters yöne akan su

Tıkalı Boru Açma Kimyasalı

Tıkanıklık açmada kullanılan tıkalı boru açma kimyasalı, sıklıkla kullanılan bir maddedir. Çoğu zaman da işe yarar. Ancak kaliteli olanlarını kullanmak gerekir. Eğer bilinmedik firmanın yan sanayi malını kullanırsanız pimaşlarınız veya metal borularınız zarar görebilir, delinebilir. Alacağınız malzemenin de açıklamalarını dikkatli okumalı ve talimatlara güzelce uymalısınız.

Kimyasallar ile su borusu tıkanıklığı açma işlemleri çoğu zaman ilk denenen yöntemdir. Çünkü uygulama kolaydır ve zahmetsizdir. Bu ilaçları kullanırken lavabonuza veya mutfağınıza döktükten sonra bir süre bekleyin. Sonrasında ardından da kaynar su dökün ve kimyasalların akıp gitmesini sağlayın.

İlaç ve Kimyasal ile Tıkanıklık Nasıl Açılır

Su borunuzda ilaç ve kimyasal ile tıkanıklık nasıl açılır? Kimyasal maddeler genellikle eritici, yakıcı şekilde tanınır. Burada da ilacı lavabonuza döktüğünüzde boruların içindeki atıkları eriterek yolu açmayı sağlar. Tıkalı boru açma kimyasalı sayesinde giderlerini oldukça kolay açabilirsiniz.

Tabi bu yöntem dediğimiz gibi ilk denenmesi gereken yoldur. Yani kimyasalın eritemediği bir madde su giderinde varsa gideriniz açılmayabilir. Bu durumda özel robotlarımız ile tıkanıklık açma işlemleri için bizlerden destek alabilirsiniz.

Alacağınız ilaç ve kimyasal maddenin illa da tıkanıklık meydana gelince kullanılması şart değildir. Asıl yapılması gereken işlem başınıza böyle bir olay gelmeden tedbirinizi almak ve düzenli olarak bakımlarınızı yapmak. Bu aşamada düzenli olarak borularınızı temiz ve atıksız tutmak için ilaç veya kimyasal kullanabilirsiniz.

Tıkalı Boru Açma Kimyasalı Nasıl Kullanılır?

Evinizde eğer bir ilaç kullanmanız gerekirse tıkalı boru açma kimyasalı kullanırken nelere dikkat edilmeli bunlara değinelim. Pimaş açma sıvısı olarak da geçen bu kimyasallar, her türlü diğer ilaçlar gibi cildimize zararlıdır. Özellikle çocuklarınızın erişemeyeceği yerlere koymanız, göz önünde tutmamanız tavsiye edilir. Ayrıca bu zararlı ilaçları solumak da size zarar verebilir. Bu konularda titiz davranınız. Diğer dikkat edilecek hususlar şunlardır;

 • Kullanıma geçmeden önce eldiven ve maskeniz hazır ve takılı bulunmalıdır. Bu malzemeler sizi en iyi koruyabilecek malzemelerdir.
 • İlaç ve kimyasalları çok sık aralıklarla kullanmayın. Borularınızın yıpranmasına sebep olabilir. Contaların eskimesine ve sızdırmazlık özelliğinin gitmesine neden olabilir.
 • Kullanacağınız sıvının kapağını açtığınızda soluma durumunu en aza indirmek için yüzünüzden mümkün oldukça uzak tutun.
 • İlacın kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyun. Talimatları atlamayın

Bu konumuzda pimaş boru açma ilacı, tıkalı boru açma ilacı, tıkalı boru açma kimyasalı gibi konuları anlattık. Eğer bu ürünler sizin probleminizi çözmediyse Özdoğan Teknik olarak bizleri arayabilir ve destek alabilirsiniz.

Kırmadan Boru Tıkanıklığı Açma

Lavabolarınız, mutfaklarınız veya tuvaletleriniz ayırt etmeden ve kırmadan boru tıkanıklığı açma hizmetlerimiz devam etmektedir. Kullandığımız kanal veya gider açma robotlarımız tamamen profesyonel olup atıkları nerelerde kaldığını ve nerede sorun yarattığını çözümler ve bizlere kırmadan tıkalı soru borusu tıkanıklığı açma işleminde yardımcı olur.

Rastgele bir tesisatçıdan hizmet almak sizlere kısa vadede çözüm getirse de uzun vadede borularınızın tekrar aynı problemleri yaşamasına sebep olmakta. Bu nedenle Özdoğan Teknik her zaman bir telefon kadar uzağınızda ve istediğiniz zaman desteğe hazırdır.

Bir yorum bırakın